Get Adobe Flash player
Home Notikumi Programmu skolēniem “Vides temperatūra”

postheadericon Programmu skolēniem “Vides temperatūra”

There are no translations available.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni vieslekcijās par atjaunīgo enerģiju un bioloģisko daudzveidību noskaidroja savu vides temperatūru.

Lai veicinātu informētību par Zemes neizsmeļamo resursu enerģijas lomu un mijiedarbību ar bioloģisko daudzveidību ceļā uz klimata pārmaiņu mazināšanu, atjaunīgās enerģijas attīstītājs “European Energy Latvia” un vides risinājumu uzņēmums “Ecosoul” kopīgi piedāvāja programmu skolēniem “Vides temperatūra”. Nozaru eksperti ieradās Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, kur daloties ar aktuālo informāciju, sekmēja vidusskolas klašu skolēnu dabas un vides pratību.

Vieslekciju “Vides temperatūra” mērķis ir celt skolēnu izpratni par klimata pārmaiņu ietekmi un to sekām, rosināt ieviest ilgtspējīgus paradumus ikdienā un iedrošināt rīcībai kopējās planētas vides sistēmas uzlabošanā. Par bioloģiskās daudzveidības lomu, izaicinājumiem un tās saglabāšanas iespējām iepazīstināja vides risinājumu uzņēmuma “Ecosoul” dibinātāja un bioloģe Arta Kauķe, bet “European Energy Latvia” ietekmes uz vidi eksperts Edmunds Garančs pastāstīja par atjaunīgās enerģijas lomu klimata risku mazināšanā. Vieslekcijas tēmas atklāja arī siltumnīcefekta gāzu emisiju cēloņus un atjaunīgās enerģijas principus.

“Laikā, kad aizgūtnēm tiek risinātas klimata pārmaiņu radītās problēmas, ir tik svarīgi izprast bioloģiskās daudzveidības nozīmi un apzināt mūsu iespējas, lai stātos pretī un apsteigtu neatgriezenisksus procesus, kas nelabvēlīgi ietekmē visu zemeslodi. Bet vēl svarīgāk ir aizrautību un rīcībspēju pret vidi nodot jaunākajām paaudzēm, lai tam, ko cilvēka un dabas labā darām šodien, piemīt tauriņa efekts arī nākotnē”, tā par sabiedrības informēšanas nozīmi pauž “Ecosoul” dibinātāja Arta Kauķe.

“Tieši jaunieši ir tā auditorija, kurā ir vissvarīgāk kliedēt mītus par klimata pārmaiņu neesamību vai bioloģiskās daudzveidības izcilo stāvokli Latvijā. Tāpat ir būtiski ievērojami mazināt bailes un neuzticību pret atjaunīgo enerģiju, kas ir vienīgā reālā atbilde šiem vides izaicinājumiem šodien”, papildina Edmunds.

Mācību stundas noslēgumā eksperti aicināja skolēnus piedalīties interaktīvā testā, kur katram bija iespēja izmērīt savu vides temperatūru, atbildot uz jautājumiem par dzirdēto vieslekcijā. Aktīvākos dalībniekus pēc testa izpildes vieslekcijas vēstneši priecēja ar praktiskām un noderīgām dāvanām.

Ecosoul ir vides risinājumu uzņēmums, kas dibināts Latvijā, apvienojoties inovatīvi un ilgtspējīgi domājošiem prātiem. Kompānijas meistarību sekmē proaktīvi jaunie eksperti - vides un bioloģijas studiju studenti un absolventi. Ecosoul misija ir sekmēt dabas kapitāla pārvaldību, dabas daudzveidības saglabāšanu un ekosistēmu aizsargāšanu, popularizējot vides viedokļus gan uzņēmējdarbības, gan sabiedrības sektoros.